Kosmetyczne zastosowania oleju kokosowego

Olej kokosowy nie tylko świetnie nadaje się do smażenia i pieczenia, ale używa się go także w kosmetyce. Ze względu na wiele wyjątkowych właściwości jest on naturalnym produktem, który potrafi zdziałać cuda. W związku z tym, że coraz więcej słyszy się o korzyściach związanych ze stosowaniem oleju kokosowego, liczba kobiet sięgających po niego do codziennej pielęgnacji stale wzrasta. Jak można wykorzystać olej kokosowy w łazience?

Odżywczy balsam

Zwykłe balsamy najczęściej zawierają niepożądane substancje i sztuczne kompozycje zapachowe. Olej kokosowy jest naturalny i bezpieczny do stosowania na skórę, a nałożenie jego delikatnej warstwy sprawi, że stanie się ona miękka i wygładzona. Dodatkowo będzie ona lekko natłuszczona i dogłębnie nawilżona. Taki balsam do ciała wydaje się ciekawym rozwiązaniem, po które warto sięgnąć, zwłaszcza, że może bardzo korzystnie wpłynąć na wygląd ciała. Zainteresować się nim powinny również panie zmagające się z problemem rozstępów, ponieważ to właśnie olej kokosowy jest polecany do walki z nimi. Widocznie rozjaśnia już istniejące rozstępy oraz blizny, skutecznie zapobiega również ciemnieniu skóry w miejscach, w których tworzą się nowe zmiany. 

Ratunek dla paznokci

Zamiast drogeryjnych odżywek aplikowanych na płytkę paznokcia, dobrze jest się zdecydować na wsmarowywanie w nią oleju kokosowego. Sprawia on, że paznokcie odzyskają zdrowie, zaczną rosnąć mocniejsze i zregenerowane. Taką kokosową odżywkę można aplikować nawet kilka razy dziennie, w zależności od potrzeb. Przy okazji dobrze jest posmarować całe dłonie i cieszyć się tym, jak pięknie się prezentują – spierzchnięta skóra nie będzie już problemem, nawet w zimniejsze dni, w które należy dbać o szczególną ochronę.

Płyn do demakijażu

Nawet wodoodporny i długotrwały makijaż oczu nie jest trudny do zmycia z pomocą oleju kokosowego. Zwykłe płyny i produkty do demakijażu zazwyczaj mają problem z takimi mocnymi kosmetykami, olej jednak ściąga je bez problemu. Przy tym zostawia delikatną ochronną warstwę, przez co nie powstają podrażnienia ani przesuszenia. Jest to szczególnie ważna informacja dla posiadaczek cery wrażliwej, które często nie mogą znaleźć odpowiedniego dla ich potrzeb produktu.

Jeśli szukasz kosmetyku wielofunkcyjnego, który jest naturalny i sprawdzi się nawet w przypadku niezwykle delikatnej i wrażliwej skóry, sięgnij po olej kokosowy. Można go używać na wiele sposobów, co sprawia, że nigdy Ci się nie znudzi i nie zechcesz wymienić go na inny. Nie podrażni, nie spowoduje pieczenia, a skutecznie odżywi i zregeneruje. Czy można oczekiwać od produktu pielęgnacyjnego czegoś więcej?